Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her neden derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı daha iyi imkânsız mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yolmak yerine onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar düşüncesince gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını akış amacıyla müsait bir biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok nitelikli müşterek videoteyp aktarımı sağlamak kendince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş yol olan isteğe bağlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, zaman istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince muvafık yalnız zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut henüz çok nitelik düşüncesince sadece set üstü kutu ve uygun sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, aynı stüdyoda az sima kişiden oluşan yaşayan benzer kitleyle flört etmek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu görüntü meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, burada BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin politik sadece kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her cins net trafiğini ağırbaşlı tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da benzer video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek ayrılmış çok çok ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü tek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici aynı angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine cevap gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha güçlü sadece bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular ekseri çok şiddetle ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları ip tv kanal atlama sorunu indirirken birleşik başka yandan video programları gelen akışı oynatır sözcük ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı müşterek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan salt yalnız kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik müşterek tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun müteaddit istemciye uslu sadece istemciyle olduğu derecesinde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, atom) eş şekilde aynı IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları ayrımlı daha fazla bilgi ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını benzer iki saniye süresince indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri bu siteye bakın çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine patetik bir kez şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim alan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek uğruna etkili nitelikli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiçbir bir madde sahip olmak şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak burada okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan yegâne bir tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar